1.Jakie ekspresy do kawy naprawiamy?
Naprawa ekspresów do kawy to usługa obejmująca ekspresy automatyczne oraz profesjonalne ekspresy kolbowe wiodących producentów na rynku. Od wielu lat współpracujemy z najbardziej znanymi i cenionymi markami, dzięki czemu mamy dostęp do bogatego asortymentu części zamiennych – właściwie do wszystkich rodzajów ekspresów. Serwis ekspresów obejmuje również specjalne potrzeby naszych klientów – jeśli nie mamy w ofercie części do twojego ekspresu, możemy spróbować zdobyć je na zamówienie.
Wiele lat doświadczenia oraz ścisła współpraca z wytwórcami dała nam ogromną wiedzę. Świadczymy profesjonalny serwis ekspresów najpopularniejszych marek:
2.Jak dostarczyć ekspres do naprawy?
Serwis ekspresów do kawy odbywa się w naszej siedzibie. Ekspresy do kawy można dostarczyć do nas na dwa sposoby:
3.Diagnostyka ekspresu do kawy – jakie to koszty?
Ekspresy do kawy diagnozujemy i sprawdzamy bezpłatnie. Po diagnozie dzwonimy bądź wysyłamy sms z informacją jaki jest zakres naprawy oraz koszt całkowity. Po informowaniu użytkownika o kosztach czekamy na akceptację, wtedy zaczynamy proces naprawy. Odpłatna jest tylko naprawa ekspresów. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam bardzo często zdiagnozować problem na podstawie samych informacji na temat nieprawidłowego działania ekspresu. W takiej sytuacji możemy określić szacunkowy koszt naprawy ekspresu już podczas pierwszej rozmowy.
4.Jakie elementy ekspresu dostarczyć do naprawy wraz z ekspresem?
Żeby móc przeprowadzić kompleksowy serwis ekspresu do kawy, musimy być w posiadaniu całego urządzenia. Należy nam dostarczyć wszystkie podzespoły: spieniacz, dysza wody, pojemnik na skropliny, pojemnik na wodę, pojemnik na mleko, przewód zasilający.
Podzespoły ekspresów (spieniacz, pojemnik na wodę, etc.) bywają bardzo często powodem usterki w ekspresie, mogą również skutecznie obniżać efektywność jego działania. Ponadto, naprawa obejmuje również serwis i konserwację ekspresów – mając dostęp do wszystkich części, możemy je dokładnie wyczyścić, zakonserwować i przywrócić im pierwotną sprawność użytkową. Dlatego szybka naprawa ekspresu do kawy jest możliwa tylko po dostarczeniu nam kompletu elementów.
5.Jak przygotować ekspres do wysyłki?
Przed zapakowaniem ekspres do kawy należy opróżnić – zbiorniki na wodę, skropliny oraz kawę muszą być puste – to bardzo ważne. Następnie należy zadbać o zapakowanie wszystkich podzespołów oraz samego ekspresu. Najlepiej, jeśli ekspres do kawy może zostać zapakowany w opakowanie fabryczne, wówczas zabezpieczone są wszystkie jego elementy. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba zadbać o staranne zapakowanie każdej z części tak, aby nie uległy uszkodzeniom podczas transportu. Pudełko z ekspresem i częściami należy okleić folią transportową typu stretch. Nieprawidłowe zabezpieczenie urządzenia to ryzyko dalszych uszkodzeń, na które nasz serwis ekspresów nie ma wpływu.
Odbieramy i serwisujemy ekspresy w takich miastach i okolicach jak :
Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Rzeszów, Kielce, Gliwice, Olsztyn, Zabrze Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Opole, Gorzów Wielkopolski, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Dąbrowa Górnicza, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz Grudziądz, Jaworzno, Słupsk, Jastrzębie-Zdrój, Nowy Sącz, Jelenia Góra, Mysłowice, Konin, Piła Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Ostrów Wielkopolski, Suwałki, Stargard, Gniezno, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Głogów, Pabianice, Leszno, Żory, Zamość, Pruszków, Łomża, Ełk, Tarnowskie Góry, Tomaszów Mazowiecki, Chełm, Kędzierzyn-Koźle, Przemyśl, Stalowa, Wola, Tczew, Biała Podlaska, Bełchatów, Świdnica, Będzin, Zgierz, Piekary Śląskie, Racibórz, Legionowo, Ostrołęka, Rumia, Świętochłowice, Wejherowo, Zawiercie, Piaseczno, Skierniewice, Starachowice, Wodzisław Śląski, Starogard Gdański, Tarnobrzeg, Kołobrzeg, Krosno, Radomsko, Dębica, Otwock, Skarżysko-Kamienna.
6.Jak przebiega naprawa ekspresów do kawy?
Nieustannie pracujemy na zadowolenie klientów. Dokładamy starań, aby serwis ekspresów, ich konserwacja oraz naprawa przebiegały szybko i sprawnie. Każdy ekspres w serwisie trafia w najkrótszym możliwym czasie do działu technicznego, który rozpoczyna etap diagnostyki i naprawy:
7.Ile czasu trwa naprawa ekspresu do kawy?
Naprawa ekspresów automatycznych trwa średnio od 4 do 10 dni roboczych. Czas jest uzależniony od dostępności części zamiennych w magazynie oraz rodzaju usterki. Jeśli naprawa ma się wydłużyć, niezwłocznie kontaktujemy się z klientem, aby poinformować go o zaistniałym fakcie.
Naprawa ekspresów kolbowych trwa średnio od 7 do 14 dni roboczych. Czas jest uzależniony od dostępności części zamiennych w magazynie oraz rodzaju usterki. Serwis i naprawa ekspresów kolbowych jest dłuższy, niż ekspresów automatycznych. Różnica wynika z większych gabarytów, bardziej skomplikowanej i złożonej budowy tych urządzeń oraz nieco dłuższego czasu oczekiwania na ewentualną dostawę części do ekspresu, niż ma to miejsce w przypadku ekspresów automatycznych.
8.Naprawa ekspresu u klienta – to możliwe?
Naprawa ekspresu do kawy w domu u klienta teoretycznie byłaby możliwa, lecz niestety usługa byłaby na znacznie niższym poziomie, niż ten, który możemy zapewnić w naszym serwisie stacjonarnym. Powodów świadczenia usług wyłącznie w serwisie jest kilka, wszystkie sprowadzają się w gruncie rzeczy do jednego – tylko w naszym serwisie usługę możemy wykonać w 100% profesjonalnie:
9.Jak często trzeba serwisować ekspres do kawy?
Przegląd oraz konserwacja ekspresu do kawy jest bardzo istotnym elementem jego eksploatacji oraz koniecznym warunkiem do przedłużenia okresu jego bezawaryjnej sprawności. Każdy ekspres do kawy ma swoją historię i jest eksploatowany w różny sposób, a poziom i szybkość zużycia są uzależnione od natężenia korzystania z urządzenia. Istotnym czynnikiem wpływającym na „długość życia” ekspresu do kawy, jest również jakość (twardość) dozowanej do ekspresu wody. Na pytanie jak często ekspres wymaga serwisu nie ma więc jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Przyjmuje się, że ekspres automatyczny wymaga serwisu i/lub konserwacji średnio raz na rok. Ekspres kolbowy wymaga serwisu i/lub konserwacji średnio cztery razy w roku. Przedłużanie tych okresów może początkowo wydawać się mało znaczące, po dłuższym czasie jednak, zepsuty ekspres da o sobie znać i najpewniej będzie wówczas wymagał znacznie bardziej gruntownej i tym samym kosztownej naprawy.