1.Jakie ekspresy do kawy naprawiamy?

Naprawa ekspresów do kawy to usługa obejmująca ekspresy automatyczne oraz profesjonalne ekspresy kolbowe wiodących producentów na rynku. Od wielu lat współpracujemy z najbardziej znanymi i cenionymi markami, dzięki czemu mamy dostęp do bogatego asortymentu części zamiennych – właściwie do wszystkich rodzajów ekspresów. Serwis ekspresów obejmuje również specjalne potrzeby naszych klientów – jeśli nie mamy w ofercie części do twojego ekspresu, możemy spróbować zdobyć je na zamówienie.

Wiele lat doświadczenia oraz ścisła współpraca z wytwórcami dała nam ogromną wiedzę. Świadczymy profesjonalny serwis ekspresów najpopularniejszych marek:

 • Naprawa ekspresów automatycznych: Saeco Siemens Nivona Delonghi Philips Bosch Jura Mellitta Krups Miele Sage WMF Egro SCHAERER La Cimbali Dr Coffee 4Swiss Bartscher Kaffit Coffee Format .
 • Naprawa ekspresów kolbowych: Sage Faema Rancilio Sanremo La Pavoni La Cimbali Futurmat Astoria Casadio Expobar Elektra Gaggia Magister Promac Spaziale Wega Victoria Arduino .

2.Jak dostarczyć ekspres do naprawy?

Serwis ekspresów do kawy odbywa się w naszej siedzibie. Ekspresy do kawy można dostarczyć do nas na dwa sposoby:

 • Samodzielna dostawa do serwisu stacjonarnego, który mieści się w Warszawie przy ulicy Polnej Róży 2/4 lok. U2.
 • Dostawa kurierem do naszej siedziby: Naprawa ekspresów obejmuje terytorium całego kraju. Po uzgodnieniu terminu i wskazaniu adresu odbioru, wysyłamy kuriera po odbiór ekspresu. Koszt kuriera w 1 stronę to 35 zł brutto.  Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

3.Diagnostyka ekspresu do kawy – jakie to koszty?

Ekspresy do kawy diagnozujemy i sprawdzamy bezpłatnie. Po diagnozie dzwonimy bądź wysyłamy sms z informacją jaki jest zakres naprawy oraz koszt całkowity. Po informowaniu użytkownika o kosztach czekamy na akceptację, wtedy zaczynamy proces naprawy. Odpłatna jest tylko naprawa ekspresów. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam bardzo często zdiagnozować problem na podstawie samych informacji na temat nieprawidłowego działania ekspresu. W takiej sytuacji możemy określić szacunkowy koszt naprawy ekspresu już podczas pierwszej rozmowy.

4.Jakie elementy ekspresu dostarczyć do naprawy wraz z ekspresem?

Żeby móc przeprowadzić kompleksowy serwis ekspresu do kawy, musimy być w posiadaniu całego urządzenia. Należy nam dostarczyć wszystkie podzespoły: spieniacz, dysza wody, pojemnik na skropliny, pojemnik na wodę, pojemnik na mleko, przewód zasilający.

Podzespoły ekspresów (spieniacz, pojemnik na wodę, etc.) bywają bardzo często powodem usterki w ekspresie, mogą również skutecznie obniżać efektywność jego działania. Ponadto, naprawa obejmuje również serwis i konserwację ekspresów – mając dostęp do wszystkich części, możemy je dokładnie wyczyścić, zakonserwować i przywrócić im pierwotną sprawność użytkową. Dlatego szybka naprawa ekspresu do kawy jest możliwa tylko po dostarczeniu nam kompletu elementów.

5.Jak przygotować ekspres do wysyłki?

Przed zapakowaniem ekspres do kawy należy opróżnić – zbiorniki na wodę, skropliny oraz kawę muszą być puste – to bardzo ważne. Następnie należy zadbać o zapakowanie wszystkich podzespołów oraz samego ekspresu. Najlepiej, jeśli ekspres do kawy może zostać zapakowany w opakowanie fabryczne, wówczas zabezpieczone są wszystkie jego elementy. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba zadbać o staranne zapakowanie każdej z części tak, aby nie uległy uszkodzeniom podczas transportu. Pudełko z ekspresem i częściami należy okleić folią transportową typu stretch. Nieprawidłowe zabezpieczenie urządzenia to ryzyko dalszych uszkodzeń, na które nasz serwis ekspresów nie ma wpływu.

Odbieramy i serwisujemy ekspresy w takich miastach i okolicach jak :

Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Rzeszów, Kielce, Gliwice, Olsztyn, Zabrze Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Opole, Gorzów Wielkopolski, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Dąbrowa Górnicza, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz Grudziądz, Jaworzno, Słupsk, Jastrzębie-Zdrój, Nowy Sącz, Jelenia Góra, Mysłowice, Konin, Piła Piotrków Trybunalski, Lubin, Inowrocław, Ostrów Wielkopolski, Suwałki, Stargard, Gniezno, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Głogów, Pabianice, Leszno, Żory, Zamość, Pruszków, Łomża, Ełk, Tarnowskie Góry, Tomaszów Mazowiecki, Chełm, Kędzierzyn-Koźle, Przemyśl, Stalowa, Wola, Tczew, Biała Podlaska, Bełchatów, Świdnica, Będzin, Zgierz, Piekary Śląskie, Racibórz, Legionowo, Ostrołęka, Rumia, Świętochłowice, Wejherowo, Zawiercie, Piaseczno, Skierniewice, Starachowice, Wodzisław Śląski, Starogard Gdański, Tarnobrzeg, Kołobrzeg, Krosno, Radomsko, Dębica, Otwock, Skarżysko-Kamienna.

6.Jak przebiega naprawa ekspresów do kawy?

Nieustannie pracujemy na zadowolenie klientów. Dokładamy starań, aby serwis ekspresów, ich konserwacja oraz naprawa przebiegały szybko i sprawnie. Każdy ekspres w serwisie trafia w najkrótszym możliwym czasie do działu technicznego, który rozpoczyna etap diagnostyki i naprawy:

 • Ekspres jest składany, uzupełniany w podzespoły i włączany. Technik obserwuje cały proces, nasłuchuje i wyłapuje wszelkie nieprawidłowości od chwili uruchomienia ekspresu, aż do zakończenia parzenia kawy i wyłączenia urządzenia.
 • Ekspres zostaje rozebrany – nawet szybka naprawa ekspresu wymaga wnikliwych oględzin wnętrza urządzenia. Po zdjęciu obudowy technik może dokonać potrzebnych analiz.
 • Pozbawiony obudowy ekspres do kawy zostaje ponownie uruchomiony. Podczas parzenia kawy serwisant obserwuje zachowanie każdej z części urządzenia i jest w stanie ocenić, gdzie jest problem. Po zdiagnozowaniu usterki, technik przygląda się również pozostałym częściom ekspresu i ocenia poziom ich wyeksploatowania, który stwarza ryzyko awaryjności w niedługim czasie.
 • Po wykonaniu oceny sprawności ekspresu do kawy, serwisant spisuje szczegółowy protokół diagnostyczny wraz z informacją o kosztach naprawy. Technik kontaktuje się z klientem, przedstawiając wnioski z procesu diagnostycznego i informuje o kompleksowych kosztach serwisu. Po udzieleniu przez klienta zgody, serwisant rozpoczyna proces naprawy i wymiany części. Jeśli użytkownik uznaje natomiast, że naprawa jest nieopłacalna i nie wyraża na nią zgody, technik składa ekspres, przywracając go do stanu w jakim przybył do serwisu i jeszcze tego samego dnia jest gotowy do odbioru. Nigdy nie zaskakujemy naszych klientów kosztami po fakcie – zawsze informujemy zawczasu, pozostawiając decyzje użytkownikowi.
 • Kompleksowy serwis ekspresów do kawy to również etap testów końcowych. Naprawiony ekspres testujemy pod kątem wycieków, jakości zaparzonej kawy, jej temperatury i poziomu spienienia mleka. Po przejściu wszystkich testów na najwyższym poziomie sprawności, pozostaje ostatni etap serwisu ekspresu. Urządzenie poddawane jest gruntownemu czyszczeniu chemicznemu. Ekspres do kawy zabezpieczamy wysokospecjalistycznymi preparatami konserwującymi, zwiększając jego żywotność i podnosząc sprawność użytkową. Wyczyszczone elementy i podzespoły zostają skręcone i złożone w całość. Taki ekspres jest gotowy do odbioru lub wysyłki kurierem na wskazany adres.

7.Ile czasu trwa naprawa ekspresu do kawy?

Naprawa ekspresów automatycznych trwa średnio od 4 do 10 dni roboczych. Czas jest uzależniony od dostępności części zamiennych w magazynie oraz rodzaju usterki. Jeśli naprawa ma się wydłużyć, niezwłocznie kontaktujemy się z klientem, aby poinformować go o zaistniałym fakcie.

Naprawa ekspresów kolbowych trwa średnio od 7 do 14 dni roboczych. Czas jest uzależniony od dostępności części zamiennych w magazynie oraz rodzaju usterki. Serwis i naprawa ekspresów kolbowych jest dłuższy, niż ekspresów automatycznych. Różnica wynika z większych gabarytów, bardziej skomplikowanej i złożonej budowy tych urządzeń oraz nieco dłuższego czasu oczekiwania na ewentualną dostawę części do ekspresu, niż ma to miejsce w przypadku ekspresów automatycznych.

8.Naprawa ekspresu u klienta – to możliwe?

Naprawa ekspresu do kawy w domu u klienta teoretycznie byłaby możliwa, lecz niestety usługa byłaby na znacznie niższym poziomie, niż ten, który możemy zapewnić w naszym serwisie stacjonarnym. Powodów świadczenia usług wyłącznie w serwisie jest kilka, wszystkie sprowadzają się w gruncie rzeczy do jednego – tylko w naszym serwisie usługę możemy wykonać w 100% profesjonalnie:

 • Nasi klienci korzystają z bogatej gamy różnych urządzeń – ekspresy do kawy różnych marek działają oczywiście na bazie innych części konkretnego producenta. Serwisant musiałby więc posiadać przy sobie cały zestaw części zamiennych, a to jest fizycznie niemożliwe.
 • Usterki ekspresów do kawy bywają bardzo złożone i problematyczne, wymagają podczas naprawy specjalistycznego sprzętu i urządzeń, których nie da się przewieźć ze sobą. W naszym serwisie posiadamy bogato wyposażony park maszynowy, w którym miejsce znalazły urządzenia pomiarowe i diagnostyczne, pozwalające nam na szybki serwis ekspresów z gwarancją niezwykłej skuteczności.
 • Czyszczenie ekspresów do kawy odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych środków chemicznych na bazie kwasów. Nie jest możliwy kompleksowy serwis ekspresów i ich konserwacja w warunkach domowych.

9.Jak często trzeba serwisować ekspres do kawy?

Przegląd oraz konserwacja ekspresu do kawy jest bardzo istotnym elementem jego eksploatacji oraz koniecznym warunkiem do przedłużenia okresu jego bezawaryjnej sprawności. Każdy ekspres do kawy ma swoją historię i jest eksploatowany w różny sposób, a poziom i szybkość zużycia są uzależnione od natężenia korzystania z urządzenia. Istotnym czynnikiem wpływającym na „długość życia” ekspresu do kawy, jest również jakość (twardość) dozowanej do ekspresu wody. Na pytanie jak często ekspres wymaga serwisu nie ma więc jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Przyjmuje się, że ekspres automatyczny wymaga serwisu i/lub konserwacji średnio raz na rok. Ekspres kolbowy wymaga serwisu i/lub konserwacji średnio cztery razy w roku. Przedłużanie tych okresów może początkowo wydawać się mało znaczące, po dłuższym czasie jednak, zepsuty ekspres da o sobie znać i najpewniej będzie wówczas wymagał znacznie bardziej gruntownej i tym samym kosztownej naprawy.

4.1/5 - (217 votes)
Cenimy państwa prywatność
Ustawienia ciastek
Do poprawnego działania naszej strony niezbędne są niektóre pliki cookies. Zachęcamy również do wyrażenia zgody na użycie plików cookie narzędzi analitycznych. Dzięki nim możemy nieustannie ulepszać stronę. Więcej informacji znajdą państwo w Polityce Prywatności. Więcej.
Dostosuj Tylko wymagane Akceptuj wszystko
Ustawienia ciastek
Dostosuj zgody
„Niezbędne” pliki cookie są wymagane dla działania strony. Zgoda na pozostałe kategorie, pomoże nam ulepszać działanie serwisu. Firmy trzecie, np.: Google, również zapisują pliki cookie. Więcej informacji: użycie danych oraz prywatność. Pliki cookie Google dla zalogowanych użytkowników.
Niezbędne pliki cookies są konieczne do prawidłowego działania witryny.
Przechowują dane narzędzi analitycznych, np.: Google Analytics.
Przechowują dane związane z działaniem reklam.
Umożliwia wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami.

Brak plików cookies.

Umożliwia wyświetlanie reklam spersonalizowanych.

Brak plików cookies.

Zapisz ustawienia Akceptuj wszystko
Ustawienia ciastek