Serwis ekspresów do kawy Siemens

Serwis i Naprawa ekspresów Siemens

Ekspres Siemens

Jeśli należycie Państwo do grona miłośników idealnie zaparzanej kawy, to z pewnością nie przejdziecie obojętnie obok oferty ekspresów do kawy marki Siemens. Produkty te są idealnym odzwierciedleniem nienagannej jakości niemieckiej, która spełni nawet największe oczekiwania. Aromatyczna kawa przygotowana w zarówno wielofunkcyjnym jak i prostym w obsłudze ekspresie Siemens to prawdziwa uczta dla koneserów. Bez względu na to czy jesteśmy amatorami bądź zawodowymi baristami, nasze espresso, ristretto, cappuccino lub latte macchiato wyjdzie za każdym razem tak samo idealnie.

Ekspresy zostały wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym uzyskamy głęboki aromat zaparzanych ziaren kawy w zaledwie kilka sekund. Na uwagę zasługuje tutaj również dbałość o zachowanie czystości i higieny w ciągu całego procesu przygotowania napojów, możliwą dzięki inteligentnym systemom czyszczenia parą

Tak jak w produktach marki Siemens, w swojej pracy cenimy sobie profesjonalizm i precyzję w każdym detalu. Doskonale wiemy jak ważna w organizacji porządku dnia jest kawa, która pozwala na efektywne wypełnianie codziennych obowiązków ale i nie tylko. Kawa to również okazja na rozkoszowanie się każdą chwilą, która staje się dla nas wyjątkowa. Z tego też względu oferujemy kompleksowe usługi serwisu i napraw ekspresów do kawy każdego typu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki któremu specjalizujemy się w naprawie i pracach konserwacyjnych ekspresów marki Siemens. Dokładamy wszelkich starań, aby stanąć na wysokości każdego postawionego nam zadania, dlatego zachęcamy do współpracy.

 

Młynek do kawy Siemens

               

Wszystkie ekspresy Siemens posiadają w swojej budowie bardzo ciche młynki ceramiczne. Ta cecha bardzo wyróżnia tą markę w świecie ekspresów. Żarna ceramiczne są bardzo ciche lecz mniej trwałe niż metalowe. Jeżeli do młynka dostanie się ciało obce, musimy liczyć się z tym iż żarno ulegnie uszkodzeniu, co jest bardzo kosztowne.

 

Zespół zaparzający Siemens

                  

Jednostka parzenia Siemens jest bardzo udanym zespołem parzenia. Wszystkie części eksploatacyjne są demontowalne i łatwe w wymianie. Użytkownik jest w stanie sam przeprowadzić konserwację zespołu zaparzającego Siemens.

 

Spienianie mleka Siemens

           

Ekspresy Siemens posiadają 3 systemy spieniające. Pierwszym najpopularniejszym systemem jest dysza spieniająca z rurką wkładaną do pojemnika z mlekiem. Drugim systemem jest odłączany pojemnik mleka, do którego wlewamy mleko i montujemy w ekspresie. Trzecim systemem jest dysza spieniająca, którą zanurzamy w filiżance z mlekiem i włączamy kawę mleczną. Siemens posiada system autoMilk Clean, który czyści układ mleczny po każdej zrobionej kawie mlecznej.

 

Menu Siemens

                  

Menu w ekspresach Siemens jest chyba najbardziej rozbudowanym i przyciągającym oko menu w świecie ekspresów. Siemens od dawna stosuje w swoich ekspresach wyświetlacze w panelu sterowania. Przeskokiem w ekspresach są duże dotykowe,kolorowe wyświetlacze, które nadają ekspresom uroku. Każdy przycisk wyboru funkcji jest podświetlony.

Zadzwoń a pomożemy rozwiązać Twój problem
z Twoim ekspresem do kawy
Siemens- +48 576 138 837

Albo napisz do nas a to my skontaktujemy się z Tobą:

  Formularz kontaktowy


  Naprawa ekspresów Siemens - młynek do kawy  

  Ekspresy do kawy Siemens stały się bardzo popularne w zaciszu domowym. W porównaniu do innych wiodących marek ekspresy Siemens biją na głowę swoim nowoczesnym Designem. Ekspres Siemens w swojej budowie posiada wbudowany już w każdym modelu cichy ceramiczny młynek. Dzięki ceramicznym żarnom, podczas mielenia ziaren ekspresy te nie wydają głośnych dźwięków. Niestety młynki ceramiczne Siemens mają również swoje wady. Zastosowane żarna ceramiczne są bardzo kruche i mało odporne na tzw. Ciała obce typu : kamień , drewno w kawie. Serwis ekspresów Siemens polegający na naprawie młynków z powodu ciała obcego kończy się zazwyczaj wymianą młynka na nowy, co jest bardzo kosztowne.  

  Odkamienianie ekspresów Siemens  

  W ekspresach Siemens zastosowano tzw. Zawór ceramiczny. Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które przyspiesza prędkość działania ekspresu jak i pozwala na rozbudowanie wielu potrzebnych funkcji. Zawór ceramiczny Siemens składa się z ceramicznych płytek, sterowanych silnikiem poprzez moduł sterowania. Zawór ten służy do rozprowadzania całego obiegu wodnego w ekspresie. Wielozawór ceramiczny bierze udział nie tylko w obiegu wody ale za pomocą jego jest również sterowany dopływ powietrza do spieniania mleka. W ekspresach Siemens eq 5, Siemens eq 6 , Siemens eq 7 , Siemens eq 8 , Siemens eq 9  z wbudowanym zaworem ceramicznym musimy bardzo pilnować procesu odkamieniania. Płytki ceramiczne w zaworze mają bardzo wąskie otwory do przepływu wody. Jeżeli nie będziemy odkamieniać ekspresów Siemens na czas, “kamień” spowoduje zaklejenie płytek ceramicznych co może skutkować ich pęknięciem. W takiej sytuacji pozostaje nam tylko serwis ekspresów do kawy Siemens i wymiana zaworu na nowy.  

  Środki czyszczące Siemens

  Podczas konserwowania/czyszczenia ekspresów Siemens ważne jest abyśmy stosowali sprawdzone środki czyszczące. Dbając o jakość wody, stosujmy oryginalne filtry w zbiornikach wody bądź wlewajmy już przefiltrowaną wodę aby zapobiec szybkiemu zakamienieniu się układu wodnego.  

  Serwis Siemens ekspresy do kawy - częste usterki  

  Z ekspresami Siemens mamy styczność od 2007rPosiadamy wieloletnie doświadczenie gdyż zajmujemy się tylko i wyłącznie automatycznymi ekspresami do kawy. Wiedza, którą przez tyle lat zdobyliśmy pozwala nam na szybkie zdiagnozowanie usterki i ekspresową naprawę Twojego ekspresu. Jesteśmy na bieżąco z nowymi technologami Siemensa. Nasz główny serwis Siemens znajduje się w Warszawie.  

  Usterki, na które dostarczane są ekspresy do naszego serwisu zazwyczaj spowodowane są brakiem czyszczenia, konserwacji, zalaniem wodą. Najczęstrzym problemem podczas przeprowadzanych diagnoz jest zakamieniony układ wodny. Tak naprawdę to 70% napraw spowodowanych jest przez kamień , czyli brakiem systematycznego odkamieniania. Wapń, który nazywany jest potocznie kamieniem wyrządza największe szkody w ekspresie. Zaczyna się od zaklejania przekrojów przepływu wody , rozsadzaniem króćców, wypychaniem uszczelnień , rozrywaniem wężyków a co za tym idzie zalewaniem elektroniki. Wymiana elektroniki w ekspresach jest bardzo kosztowna, czasami może okazać się nie opłacalna. Pamiętajmy aby serwisować ekspresy Siemens na bieżąco, a przede wszystkim przeprowadzać okresowe konserwacje +/- co 12 miesięcy.  

  Komunikat uzupełnij pojemnik na kawę ziarnistą - ekspres Siemens

  Jeżeli wyświetlacz wskazuje ten komunikat, to prawdopodobnie do młynka nie wpadają ziarna. Po dłuższym użytkowaniu ekspresu, pojemnik na ziarna potrafi się zabrudzić tłuszczem z kawy lub substancjami, które występują w kawach aromatyzowanych. Zalecane jest aby co jakiś czas przecierać pojemnik na ziarna ściereczką z detergentem.

  Kolejną przyczyną tego komunikatu może być uszkodzony młynek. Młynek może zostać uszkodzony mechanicznie poprzez ciało obce ( kamień, drewno ) w kawie. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia przekładni młynka, ziarna nie będą pobierane poprzez żarna mimo kręcącego się młynka.

  Młynki w ekspresach Siemensa mają częstą przypadłość do uszkodzeń elektrycznych silnika napędzającego żarna jak również do uszkodzeń elektroniki sterowania ekspresu. Mimo tego, że młynek będzie się załączał, pobierał ziarna to komunikat informujący o konieczności dosypania ziaren będzie się wyświetlał. W tych przypadkach pozostaje wymiana młynka bądź modułu sterowania w serwisie.

  Komunikat dolej wody niegazowanej lub wymień filtr w ekspresie Siemens

  Komunikat ten wyświetla się ponieważ ekspres informuję nas o problemie z przepływem wody. Przyczyną wyświetlania się komunikatu dolej wody niegazowanej w ekspresach Siemens może być niedrożny filtr wody zamontowany w pojemniku. Należy wymienić filtr wody na nowy, pamiętając o prawidłowej instalacji filtra w ekspresie Siemens.

  Kolejnym problemem powodującym wyświetlanie się komunikatu dolej wody niegazowanej bądź sprawdź pojemnik wody w ekspresach Siemens w większości przypadków jest zakamieniony układ wodny. Należy wykonać natychmiast odkamienianie układu wodnego.

  Jeżeli wyżej wymienione operacje nie pomogą, pozostaje nam diagnoza i naprawa w serwisie ekspresów do kawy Siemens.

  Komunikat skontaktuj się z serwisem - ekspresy Siemens

  Gdy na wyświetlaczu pojawi się komunikat skontaktuj się z infolinią bądź serwisem, oznacza to, że w ekspresie został uszkodzony podzespół elektroniczny taki jak : zawór ceramiczny, grzałka, czujnik temperatury, napęd zespołu parzenia, młynek do kawy. W takim przypadku nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z taką usterką w zaciszu domowym. Nie tylko brak narzędzi nas jak jako użytkowników ogranicza ale aby prawidłowo zdiagnozować usterkę musimy posiadać wiedzę techniczną na temat ekspresów Siemens. W takiej sytuacji konieczne jest oddanie ekspresu do Serwisu Siemens w celu naprawy usterki.

  Ekspres Siemens nie spienia mleka

  Użytkownicy ekspresów Siemens nie wyobrażają sobie dnia bez przepysznej kawy mlecznej cappuccino czy też latte. Aby cieszyć się w pełni działającym ekspresem z automatycznym systemem spieniania mleka musimy pamiętać o systematycznej konserwacji i czyszczeniu układu mlecznego. Aby utrzymać system spieniania mleka w doskonałej kondycji pamiętajmy aby po zakończeniu używania ekspresu uruchomić automatyczne czyszczenie spieniacza. Ważne jest aby system mleczny czyścić roztworem wody i detergentu do układów mlecznych.

  Jak czyścić spieniacz w ekspresach Siemens

  Jeżeli dysza spieniająca Siemens nie będzie na bieżąco czyszczona może dojść do jej zaklejenia mlekiem. Mleko po dłuższym czasie tworzy twardą skorupę, której nie da się już oczyścić automatycznym systemem czyszczenia. Wtedy pozostaje nam tylko rozebranie dyszy spieniającej i wyczyszczenie jej mechanicznie. Przed rozebraniem dyszy spieniającej Siemens warto zanurzyć ją w roztworze wody z płynem do układów mlecznych i pozostawiając na ok. 3-4 godz. poczekać aż zaschnięte mleko rozmięknie.

  Dlaczego Ekspres Siemens nie zaciąga mleka

  Za problem spieniania mleka w ekspresach Siemens odpowiedzialny może być również zakamieniony system układu wodnego. Gdy do układu wodnego zakradnie się kamień może spowodować to problem z dogrzewaniem wody do wytworzenia pary. Jeżeli ekspres nie wytworzy pary pod odpowiednim ciśnieniem, dysza spieniająca nie będzie w stanie zaciągnąć mleka do spieniania. Wtedy powinniśmy uruchomić ręcznie program odkamieniania i odkamienić ekspres.

  Cieknie woda z ekspresu Siemens

  Jeżeli zauważymy wyciek wody z okolic ekspresu powinniśmy od razu zareagować i dostarczyć ekspres do Serwisu Siemens. W ekspresach automatycznych Siemens jest to przede wszystkim ważne ponieważ nad elektroniką znajduje się cały układ hydrauliczny. Może zdarzyć się tak,że wyciek wody zaleje moduł sterowania, a naprawa ekspresu może okazać się nie opłacalna.

  W ekspresie Siemens włącza się młynek

  Włączający się młynek zaraz po uruchomieniu ekspresu to częsta przypadłość w ekspresie siemens. Niestety za tą usterkę odpowiedzialna jest elektronika, a dokładnie panel sterowania, który odpowiada za włączanie i wyłączanie młynka. W 99% uszkodzenia elektroniki powodującej włączanie młynka spowodowane są zalaniem panelu sterowania wodą. Poprzez brak systematycznych konserwacji, odkamieniania układu wodnego dochodzi do rozszczelnienia systemu hydraulicznego. Nie zawsze da się zaobserwować wycieki pod ekspresem. Rozszczelnienie może być na tyle małe ,że nie będą widoczne pod samym ekspresem ale na tyle duże aby zalać układ elektroniczny i wywołać zwarcie. Gdy dojdzie do uszkodzenia modułu sterowania czeka nas wymiana elektroniki w serwisie Siemens.

  Komunikat za niskie napięcie - Siemens

  Zdarza się, że w ekspresach Siemens potrafi pojawić się na LCD komunikat o niskim napięciu. Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszym powodem może być problem w sieci elektrycznej poprzez spadki napięć. Drugim problemem odpowiadającym za ten komunikat jest uszkodzony moduł zasilania. Należy wtedy najpierw sprawdzić sieć elektryczną do której podłączony jest ekspres a następnie zgłosić się do serwisu ekspresów Siemens aby przeprowadzić diagnozę modułu elektronicznego.

  Słaba kawa w ekspresie Siemens

  Słaba kawa w ekspresach automatycznych to bardzo częsta usterka. Na jakość kawy ma wpływ bardzo wiele czynników. Nie tylko sama kawa ziarnista decyduje o smaku i jakości kawy. Na jakość kawy bardzo duży wpływ ma temperatura wody, grubość mielenia kawy, ilość dozowania kawy poprzez młynek i ciśnienie wody. Jako użytkownicy ekspresów automatycznych Siemens mamy możliwość regulowania grubości kawy, pokrętłem znajdującym się w pojemniku na kawę ziarnistą. Jeżeli kawa jest zbyt słaba, nie ma tzw. goryczki i jest kwaśna powinniśmy skręcić pokrętło w stronę drobniejszego mielenia, w drugą stronę jeżeli kawa jest zbyt mocna i przepalona powinniśmy skręcić pokrętło w stronę grubszego mielenia. W opcjach ekspresu producent udostępnił użytkownikom regulację temperatury w Menu ekspresu. Jeśli chodzi o ilość dozowanej kawy poprzez młynek również mamy możliwość wyboru w menu intensywności kawy, która odpowiada za ilość dozowania zmielonej kawy adekwatnie do wyboru mocy kawy. Na ciśnienie w ekspresie również mamy duży wpływ. Aby utrzymać zadane ciśnienie, które wyregulował producent musimy dbać o uszczelnienia, konserwację zespołu parzenia i odkamienianie układu wodnego.

  Wyczyść i ponownie włóż zaparzacz w ekspresie Siemens

  Komunikat o czyszczeniu zespołu zaparzającego wyświetlany jest w ekspresach Siemens zazwyczaj gdy napęd zespołu parzenia ma problem z przekręceniem zaparzacza i wykrywa za duże obciążenie. Aby naprawić ten problem jako użytkownicy powinniśmy wyciągnąć zespół parzenia z ekspresu i solidnie przemyć. Po solidnym przemyciu zespołu parzenia koniecznie musimy przesmarować smarem spożywczym prowadnice po których przemieszcza się tzw. kocioł parzenia kawy. Jeżeli wszystkie te metody nie pomogą zostaje nam wizyta w serwisie Siemens.

  Komunikat proszę zaczekać aż urządzenie ostygnie w ekspresach Siemens

  Informacja o gorącym urządzeniu pojawia się zazwyczaj w momencie przegrzania. Po wystąpieniu tego komunikatu powinniśmy wyłączyć ekspres z prądu i odczekać ok. 30 min. Po tym czasie włączamy ekspres i obserwujemy czy komunikat znikł. Jeżeli komunikat wyskoczy ponownie, prawdopodobnie jest to problem z układem grzania bądź przegrzaniem któregoś z silników. Aby to stwierdzić należy przekazać ekspres do serwisu Siemens w celu weryfikacji i naprawy ekspresu.

  4.8/5 - (423 votes)
  Cenimy państwa prywatność
  Ustawienia ciastek
  Do poprawnego działania naszej strony niezbędne są niektóre pliki cookies. Zachęcamy również do wyrażenia zgody na użycie plików cookie narzędzi analitycznych. Dzięki nim możemy nieustannie ulepszać stronę. Więcej informacji znajdą państwo w Polityce Prywatności. Więcej.
  Dostosuj Tylko wymagane Akceptuj wszystko
  Ustawienia ciastek
  Dostosuj zgody
  „Niezbędne” pliki cookie są wymagane dla działania strony. Zgoda na pozostałe kategorie, pomoże nam ulepszać działanie serwisu. Firmy trzecie, np.: Google, również zapisują pliki cookie. Więcej informacji: użycie danych oraz prywatność. Pliki cookie Google dla zalogowanych użytkowników.
  Niezbędne pliki cookies są konieczne do prawidłowego działania witryny.
  Przechowują dane narzędzi analitycznych, np.: Google Analytics.
  Przechowują dane związane z działaniem reklam.
  Umożliwia wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami.

  Brak plików cookies.

  Umożliwia wyświetlanie reklam spersonalizowanych.

  Brak plików cookies.

  Zapisz ustawienia Akceptuj wszystko
  Ustawienia ciastek