Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje. Jednym z nich jest to, że kawa jest zarówno środkiem pobudzającym, jak i relaksującym, co pomaga radzić sobie ze zmęczeniem. Osoby pijące kawę zauważają, że czują się bardziej pewne siebie, stają się bardziej aktywne i nie odczuwają senności czy zmęczenia. Kawa zawiera również kofeinę, która pobudza aktywność mózgu, zwiększając koncentrację, poprawia czujność, przyspiesza czas reakcji i wzmacnia pamięć krótkotrwałą. Jeśli chcemy cieszyć się tymi korzyściami, musimy być pewni, że nasz ekspres do kawy jest w dobrym stanie.

Ekspres automatyczny, kolbowy czy na kapsułki? Krótki przegląd rodzajów ekspresów do kawy Poznań

Jeżeli dopiero rozglądamy się za naszym wymarzonym ekspresem do kawy, mnogość marek i rodzajów może początkowo przyprawić nas o zawrót głowy. Pierwszymi czynnikami, o które powinniśmy oprzeć swoją decyzję przy wyborze ekspresu do kawy, są cena oraz określenie, jak dużą pracę ma za nas wykonać ekspres. Jeżeli ciągle brakuje nam czasu, ale kochamy kawę, dobrym wyborem będzie ekspres automatyczny lub ekspres na kapsułki. Oba rodzaje ekspresów są bardzo wygodne w użyciu i niewymagające. Ekspresy automatyczne są znacznie droższe, jednak możemy w nich parzyć taką kawę, jaką tylko chcemy. Posiadanie ekspresu na kapsułki wiąże się z koniecznością zakupu kawy w specjalnych kapsułkach. Niekoniecznie jest to wadą, cena pojedynczej kawy z kapsułki jest wprawdzie wyższa w stosunku do kawy z ekspresu automatycznego. Jeżeli jednak nasz ekspres jest używany na tyle rzadko, że taka oszczędność będzie pozorna, warto zdecydować się na ekspres na kapsułki, choćby ze względu na stosunkowo niska cenę i wygodę w użytkowaniu. Kolejnym rodzajem ekspresu do kawy jest ekspres kolbowy. Wymaga on wyczyszczenia pojemnika na kawę po każdym zaparzeniu, jednak zaletą takiego rozwiązania jest wygoda przy zmienianiu rodzaju kawy, jaką mamy zamiar parzyć. W przypadku ekspresów automatycznych naprzemienne parzenie kilku rodzajów ziaren kawy często bywa kłopotliwe.

Jeżeli chodzi o marki ekspresów do kaw, obecnie na rynku istnieje ich całkiem sporo. Za przykład niech posłużą ekspresy marek De’Longhi, Philips, Siemens, Melitta, Nivona, Jura czy Saeco. W przypadku ekspresów do kawy nie sposób wskazać jednej słusznej marki. Pragniemy jedynie nadmienić, że jako serwis ekspresów do kawy w swojej historii mieliśmy okazję naprawiać ekspresy niemal każdej marki – zawsze przy użyciu części zamiennych najwyższej jakości.

//ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/espresso-g5b13669b7_1920.jpg
//ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/coffee-g3369d2ea3_1920.jpg

Serwis ekspresów do kawy Poznań. Jak często trzeba serwisować ekspres do kawy?

Istnieje wiele czynników mających wpływ na zużywanie się komponentów ekspresu do kawy. Najbezpieczniejsza odpowiedź na pytanie, jak często powinien być przeprowadzany serwis ekspresów do kawy, to raz w roku (nieco częściej w przypadku ekspresów kolbowych). Długość życia ekspresu do kawy jest uzależniona między innymi od tego, jak często go używamy oraz jak twarda jest woda dozowana do ekspresu. Zwlekanie z serwisem może doprowadzić do poważniejszej usterki, co w ogólnym rozrachunku zwiększy koszt naprawy ekspresu. Warto więc wykonywać serwis sprzętu, gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki wadliwego działania urządzenia.

Na szczęście rozpoznanie nieprawidłowego działania ekspresu zazwyczaj nie jest trudne. W takich przypadkach ekspres często pracuje głośniej niż zazwyczaj, a dźwięki przez niego wydawane są nieregularne. Innym, prawdopodobnie łatwiejszym do zaobserwowania sygnałem jest fakt, że nasza kawa po prostu nie smakuje tak dobrze, jak się do tego przyzwyczailiśmy. Jeśli po wymianie wody, kawy i mleka z naszą kawą wciąż coś jest nie tak, jest to znak, że najwyższy czas na naprawę sprzętu.

Serwis ekspresów do kawy u klienta – przygotowanie ekspresu do serwisu Poznań

Jako serwis nie prowadzimy naprawy ekspresów u klientów. Jest to podyktowane praktycznością oraz chęcią świadczenia naszych usług na najwyższym poziomie. Profesjonalne czyszczenie ekspresu przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych oraz kompleksowa konserwacja nie są możliwe do przeprowadzenia w warunkach domowych. Świadczymy swoje usługi w naszym serwisie, do którego niesprawny ekspres może zostać dostarczony osobiście lub być przesłany za pośrednictwem kuriera. Ważne, by ekspres zawierał wszystkie elementy dodatkowe, takie jak spieniacz mleka czy pojemnik na wodę. Często to właśnie te dodatkowe komponenty stanowią przyczynę awarii. Jeżeli klient zdecyduje się na dostarczenie ekspresu za pośrednictwem kuriera, to poszczególne komponenty powinny być starannie zapakowane, aby nie uszkodzić się podczas transportu. Idealną sytuacją jest, gdy ekspres dostarczany jest w opakowaniu fabrycznym, jednak nie jest to oczywiście konieczne.

Prowadzone przez nas naprawy są wykonywane profesjonalnie i tylko przez doświadczonych specjalistów. Serwis zaczyna się od bezpłatnej diagnozy oraz określenia szacunkowego kosztu naprawy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w naprawie ekspresów do kawy często jesteśmy w stanie określić wstępnie koszt serwisu ekspresu już na podstawie otrzymanych informacji podczas pierwszej rozmowy.

//ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/machine-g3391516fe_1920.jpg
4.5/5 - (11 votes)