Profesjonalny serwis ekspresów do kawy – kiedy warto oddać ekspres do serwisu

5/5 - (5 votes)

Dla wielu z nas kawa jest napojem, bez którego nie wyobrażamy sobie dnia. Miłośnicy kawy coraz częściej sięgają po ekspresy do kawy, które oferują szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o przygotowanie aromatycznego napoju.

Ekspresy do kawy pozwalają szybko i sprawnie przygotować przeróżne rodzaje kawy. Są to urządzenia bardzo trwałe i wytrzymałe, jednak jak każdy inny sprzęt, który jest codziennie używany, również i one wymagają okresowej konserwacji i serwisowania. Regularny serwis ekspresu do kawy pozwala zachować jego doskonałą kondycję przez wiele lat i nadal cieszyć się ulubionymi napojami.

Aby urządzenie działało bez zarzutu przez długi czas, powinno być serwisowane co sześć miesięcy. Zagwarantuje to czystość i higienę, a także pozwoli na utrzymanie niezmienionych walorów smakowych naparu kawowego.

https://ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/coffee-g44783d654_1920-600x300.jpg
https://ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/preparing-g563267a18_1920-600x400.jpg

Dlaczego serwis ekspresów do kawy jest niezbędny?

Głównym powodem, dla którego należy serwisować ekspres do kawy, jest zapewnienie, że urządzenie jest w doskonałym stanie technicznym. Jeśli ekspres do kawy nie jest regularnie serwisowany, to zacznie on osiągać gorsze wyniki i można zacząć zauważać spadek jakości produkowanych napojów. Może to być bardzo kosztowne dla firmy, w przypadku restauracji i kawiarni, a także może prowadzić do poważniejszych konsekwencji.

Jeśli ekspres do kawy nie działa prawidłowo, może się przegrzać, a to z kolei może spowodować zapalenie się urządzenia. Chociaż ryzyko wystąpienia takiej sytuacji jest niewielkie, to jednak należy wziąć to pod uwagę. Dzięki zapewnieniu regularnego serwisowania ekspresu do kawy nie trzeba będzie się martwić o to ryzyko.

Kiedy oddać ekspres do serwisu?

Właściciele ekspresów do kawy zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest ich profesjonalny serwis. Ale jak często należy to robić? I jakie są korzyści z prawidłowego serwisowania ekspresu?

Tak jak każdy inny sprzęt używany każdego dnia, tak i ekspres do kawy zużywa się z czasem i wymaga okazjonalnej konserwacji, aby mógł działać bez zakłóceń. Aby maksymalnie wydłużyć żywotność ekspresu do kawy i zapobiec późniejszym kosztownym naprawom, ważne jest, aby regularnie zlecać jego serwisowanie profesjonalistom.

https://ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/barista-gd9bd90f34_1920-600x300.jpg
https://ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/machine-g3391516fe_1920-600x500.jpg

Jak często należy serwisować ekspres do kawy?

Niezależnie od tego, czy korzystamy z ekspresu do kawy w celach biznesowych, czy dla przyjemności, ważne jest, aby zaplanować regularne serwisowanie u profesjonalnego technika. Zaleca się, aby domowe ekspresy do kawy były serwisowane dwa razy w roku, natomiast komercyjne co około trzy miesiące (w zależności od intensywności użytkowania).

Warto również wspomnieć, że brak regularnych cykli czyszczenia ekspresu do kawy (zgodnie z zaleceniami producenta) może wpłynąć na żywotność urządzenia. Dlatego też jeśli nie przeprowadza się cykli czyszczenia ekspresu do kawy, zaleca się serwisowanie urządzenia co sześć miesięcy, niezależnie od tego, jak często się go używa.

Serwis ekspresów do kawy. Naprawy ekspresu. Które części ekspresów naprawiamy najczęściej?

Serwis ekspresów do kawy jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania każdego urządzenia. Aby urządzenie działało prawidłowo, musi być regularnie konserwowane. Serwis wykonywany jest przez wykwalifikowanego serwisanta. Polega na sprawdzeniu i czyszczeniu poszczególnych części ekspresu do kawy.

Najczęstsze problemy z ekspresami do kawy występują w następujących częściach:

  1. Układ zasilania w wodę – problem może wynikać z zatkanego filtra lub nieszczelnego zbiornika na wodę.
  2. Młynek – jeśli nie miele prawidłowo ziaren, problem może leżeć w zatkaniu lub zacięciu mechanizmu.
  3. System doprowadzania mleka – problem może być spowodowany zatkaniem lub zapchaniem przewodów mlecznych.
  4. Jednostka zaparzająca kawę – zaleca się jej wymianę co 200–300 tys. filiżanek serwowanego espresso.

Również podczas serwisowania wymieniane są na części zamienne elementy podlegające zużyciu, takie jak uszczelki, zawory, filtry i węże gumowe.

https://ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/espresso-g5b13669b7_1920-600x700.jpg
https://ekspresowy-serwis.pl/wp-content/uploads/2021/11/coffee-g3369d2ea3_1920-600x600.jpg

Ekspresowy serwis – profesjonalne usługi, serwis i przeglądy profilaktyczne

Aby nasze urządzenia działały prawidłowo przez wiele lat i nie zaskakiwały nas nagłymi awariami podczas parzenia kawy, musimy regularnie korzystać z usług serwisu. Sam serwis polega na dokładnym wyczyszczeniu wszystkich części i podzespołów – również tych trudno dostępnych, do których dostać się można jedynie przez niewielkie otwory.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, ponieważ uważamy, że oferta, którą proponujemy, jest naprawdę atrakcyjna. Zajmujemy się naprawą ekspresów marki Nivona, Saeco, Jura, Melitta, Siemens, De’Longhi czy Philips. Profesjonalne podejście jest tym, co nas wyróżnia, bo oferujemy oryginalne części do wszystkich wymienionych marek ekspresów. Lubimy zadowolonych klientów i zawsze dbamy o to, aby naprawa ekspresów do kawy była wykonana na najwyższym poziomie.

Jeśli jesteś zainteresowany naprawą lub przeglądem profilaktycznym swojego sprzętu, skontaktuj się z serwisem. Nasze biuro obsługi klienta zbierze potrzebne informacje i odpowie na wszystkie pytania. Zadzwoń pod numer +48 504 138 837 lub napisz info@ekspresowy-serwis.pl

5/5 - (5 votes)

Zobacz nasz BLOG