Spod ekspresu cieknie woda

Bardzo częstą usterką z jaką przychodzą klienci jest woda wydobywająca się spod ekspresu.

W 80% winowajcą takiej usterki jest kamień, który powoduje wypychanie uszczelnień bądź co gorsze rozsadza króćce i zawory. Woda pod ekspresem może również wyciekać z powodu zużytych uszczelnień, które straciły już swoje wartości. Bardzo ważne jest więc przestrzeganie terminów konserwacji ekspresu i stosowanie się do poleceń i sygnalizacji ekspresu.  Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest ustawienie poziomu twardości wody w ekspresie i systematyczne wymienianie filtra wody o ile jest zamontowany. Aby ustawić poziom twardości wody w ekspresie musimy najpierw sprawdzić za pomocą specjalnych pasków jakość naszej wody .

Omijanie komunikatów, które sygnalizuje nam ekspres wiąże się z samymi problemami. Jeżeli nie odkamienimy ekspresu na czas bądź nie ustawimy odpowiedniej wartości poziomu zakamienienia adekwatnej do stanu faktycznego to kamień zacznie się nawarstwiać co spowoduje liczne rozszczelnienia. Jeżeli kamień zacznie wychodzić na zewnątrz połączeń układu wodnego wtedy zaś po odkamienianiu w miejscach łączeniowych zacznie wyciekać woda.

Takie zaniedbanie może doprowadzić do nieopłacalnej naprawy ekspresu. Każdy mikro wyciek może spowodować uszkodzenie modułu elektronicznego, co jak wiemy wymiana jest bardzo kosztowną operacją.

Zobacz nasz BLOG