Wyciek wody w ekspresie Krups

4.7/5 - (75 votes)

Woda pod ekspresem Krups


Woda pod ekspresem Krups to bardzo popularna usterka. Często po dłuższym użytkowaniu z obudowy ekspresu zaczyna wydobywać się więcej pary, dziwnych dźwięków a w najgorszym przypadku nawet woda lub kawa. Jeżeli dojdziemy już do najgorszego punktu- wyciek wody w krupsie, wtedy czeka już nas tylko serwis. Uszkodzeniu zazwyczaj ulega zespół kotła.

Zespół kotła Krups


Ekspresy Krups są bardzo specyficznymi ekspresami biorąc pod uwagę budowę systemu wodnego jak i kawowego. Wszystkie ekspresy Krups bazują na tzw. zespole kotła. Zespół kotła to serce tych ekspresów. Na cały zespół składa się bojler, grzałka, czujnik temperatury, siłownik, tłok , zawór ciśnieniowy, wężyki. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia szczelności zespołu kotła. Niestety część systemu wodnego jak i kawowego jest zbudowana z wielu silikonowych uszczelnień jak i plastikowych elementów siłownika, które potrafią wycierać się bądź pękać. Krups nie udostępnił do sprzedaży poszczególnych elementów zespołu więc możemy go nabyć tylko w komplecie.

Naprawa wycieku wody ekspresów Krups


Kiedy mamy już świadomość, jak wygląda i jest zbudowany zespół kotła w ekspresie Krups , wiemy skąd może wydobywać się woda lub kawa. Aby naprawić cieknący ekspres Krups, możemy spróbować zregenerować zespół kotła wymieniając uszczelki bądź wymienić na nowy kompletny zespół. Wymieniając zespół kotła na nowy mamy tak naprawdę spokój na min. 3-4 lata. Regenerując zespół kotła musimy mieć na uwadze to, że w każdym momencie może uszkodzić się nieregenerowalny element zespołu kotła taki jak np. plastikowy siłownik.

4.7/5 - (75 votes)

Zobacz nasz BLOG